O prieš pradėdama dar noriu padėkoti visiems taip aktyviai skaitantiems visus mano pranešimus bei komentuojantiems (tiesa, kol kas tik gyvai - bet lauksiu jūsų komentarų ir pačiame tinklaraštyje)! :)
Refashion - tai dalykas ne naujas pasaulyje, bet būtent šita forma mūsų dar nepasiekęs. Paprastai tas pats tik kitais žodžiais mūsuose įvardijama "pasitaisiau" :) Jau esu rašiusi (čia), kad labai smagus dalykas yra drabužių perdarymas ir visoks koks taisymas. Iš esmės tai tas pats ir yra - čia kaip pavadinsi. Man pačiai labai artima pati refashion koncepcija: pirma, vartotojiškumo kritika ir didelis skatinimas prikelti daiktus antram gyvenimui (taigi, tam tikra prasme, tai labai "žalias" judėjimas); antra, kūrybiškumo skatinimas - turėti gražių daiktų, tikrai nereiškia didelių išlaidų, tačiau tam reikia demonstruoti visas savo išmones; trečia, aišku, - ekonominiai dalykai.
Mano projektas prasidėjo nuo 5 švarkų "refashion" sunkėjimo eile (vėliau jau yra numatytas ir bliuzelių "ciklas"). Tačiau kai susivokiau, kad pirmajam švarkui užteko užlopyti prakiurusius kampus bei persiūti naujas sagas, kažkaip susigėdau, kad gal čia nelabai rimtas "reikalas" ir nusprendžiau jo nerodyti :) Tad pradėsiu nuo pirmo rimtesnio darbo, vėliau parodysiu kitus - dar rimtesnius (likusius 3). Visus "materialus" rinkausi vienoje gerai žinomo ženklo parduotuvės "kolekcijoje" - ypatingas dėmesys skirtas medžiagai (kokybiška, ne per daug dėvėta, įdomaus rašto ar gerų spalvų).
Štai taip viskas atrodė iš pradžių:
Reikalas ne pats blogiausias, bet vis tiek - maždaug 2 dydžiais per didelis. Darbo idėja atrodė maždaug taip (kadangi priekyje viskas buvo maždaug savo vietose):
Raudonai pažymėtos siūlės, kurias praardžiau, bet tik tose vietose, kurios yra plačiausios, o ties ta vieta, kur susilieja su kita dalimi (apykakle, pažastimi) palikau kaip yra Taigi - išsirinkau tas siūles, kurias būtų lengviausia praardyti bei per kurias būtų galima nesunkiai susiaurinti nedarant esminių konstrukcinių pakeitimų siuvinyje. Atkreipiu dėmesį, kad mano absoliučiai visų siuvinių individualiai adaptuotina vieta yra liemuo ir pečiai, abu kuriuos tenka siaurinti - o tai lėmė ir paveikslėlyje nurodytas taisymo vietas. Jeigu jūsų sudėjimo "reikalavimai" yra kiti, gali būti, kad jums tektų pasirinkti ir keisti visai kitas siūles.
Taigi, darbai prasideda: visų pirma, apsirengiame ir keliaujame prie didesnio ir gerai apšviesto veidrodžio, pagal situaciją - pasiimame ir "galinio vaizdo" veidrodėlį. Kaip įmanoma tiksliau reikia susižymėti nuo kur iki kur bei kiek reikės įimti. Kol kas pernelyg nesijaudiname dėl žymėjimo vietos, svarbu preliminarūs parametrai, esantys maždaug ties esamos siūlės viduriu. Laikini sprendimai susižymimi kreidute, smeigtukais ar netgi spaustukais.
Tuomet atardomas pamušalas švarko apačioje, praardomos siūlės taisytinose vietose.
Dabar, remiantis padarytais žymėjimais, bandome simetriškai (su kita rankove ar kitoje nugaros, liemens pusėje esančia analogiška siūle) susižymėti ir susidaigstyti blogojoje pusėje būsimas siūlės vietas. Rekomenduoju tikrai ne kartą pasitikrinti, ar darote simetriškus pakeitimus (pamatuokite nuo kelių skirtingų kraštų, per keletą skirtingų vietų skersai ir pan.). Siūname! Susiuvus būtinai prismeikite kraštus smeigtukais ir eikite dar sykį pasimatuoti. Šis etapas gali užtrukti net keletą kartų - mat pasimatavus gali paaiškėti, kad dabar audinys kažkurioje vietoje tempiasi, nekrenta, kabo ar pan. - taisyti būtina! Jeigu jaučiate norą "ai, bus gerai, niekas neatkreips dėmesio" (būna ir taip) - padėkite viską ir eikite gerti kavos, o dar geriau - grįžkite tik kitą dieną.
Tik po to, kai pataisėte ir įsitikinote, kad per visas siūles siuvinys krenta tikrai gerai, galite užlyginti naująją siūlę (patartina iš blogosios pusės, lygintuvo maksimumu per drėgną drobinę skiautę - nebent siuvate sintetinį, karščiui jautrų audinį, tada rinktinės mažesnę temp. ir sausą tarpinį audinį). Lyginkite "nuo širdies", mat kai užtaisysite pamušalus ir kitas siūles, antro šanso lyginti nebebus - nebent iš gerosios pusės, o tai jau rizikingas reikalas. Po šio veiksmo apkirpkite detalių kraštus. To nepadarius, vėliau siuvinys gali pradėti pūstis ar prarasti formą. Darbas baigiamas ranka prisiuvus atgal pamušalo kraštus, pakeičiant sagas, prisiūnant dekoratyvines dalis ar pasisiuvus dirželį.
Ta-dam!
Projekto vertė: 19 Lt švarkas ir 3,6 Lt sagos.
Laikas: apie 3 val. (neskaitant vizitų į parduotuves bei apmąstymų, pavyzdžių peržvalgos, rūbų skalbimo ir džiuvimo :) ).
Primenu, kad tai tik pirmasis, mažiausiai laiko ir žinių pareikalavęs projekto darbelis. Tikiuosi, jus sudominau, ir lauksite kitų įrašų!
Linutiau, sveikinu igijus antraji amata, kai Lietuva uzplus naujai iskeptu teisininku banga :-)). Super, tavo rankeles auksines :-)
AtsakytiPanaikintiLabai naudingas irasas. As savo spintose turi ne viena per dideli ruba, bet nedristu taisyti. Dabar jau prisiruosiu :-)
AtsakytiPanaikinti